Aktualitātes

Grozīti noteikumi attiecībā uz zvērinātu advokātu palīgu un patronu pretendentu iesniedzamajiem dokumentiem!

06.10.2020

Latvijas Zvērinātu advokātu padomes 2020.gada 6.oktobra sēdē apstiprināti grozījumi Vadlīnijās un Noteikumos, kas attiecas uz zvērinātu advokātu palīgu un patronu pretendentu iesniedzamajiem dokumentiem, kā arī izveidotas veidlapas zvērinātu advokātu, palīgu un patronu pretendentu iesniegumiem padomei.  Visi dokumenti pieejami sadaļā "Dokumenti par advokatūras jautājumiem" - "Dokumenti pretendentiem".

Latvijas Zvērinātu advokātu padomē 2020.gada 6.oktobrī

06.10.2020

Informācija par Latvijas Zvērinātu advokātu padomē 2020.gada 6.oktobrī pieņemtajiem lēmumiem pieejama šeit.

Latvijas Zvērinātu advokātu padomē 2020.gada 15.septembrī

15.09.2020

Informācija par Latvijas Zvērinātu advokātu padomē 2020.gada 15.septembrī pieņemtajiem lēmumiem pieejama šeit

Zvērinātas advokātes Brigitas Stenclavas personālizstāde Kuldīgā

18.09.2020

Šodien, 18.septembrī, Kuldīgā, Līvijas Rezevskas izstāžu zālē tiek atklāta zvērinātas advokātes Brigitas Stenclavas personālizstāde “Noskaņa”. Plkst. 17.00 izstādes atklāšana un tikšanās ar darbu autori. Darbi apskatāmi līdz šī gada 18.oktobrim.

Latvijas Zvērinātu advokātu padomē 2020.gada 25.augustā

25.08.2020

Informācija par Latvijas Zvērinātu advokātu padomē 2020.gada 25.augustā pieņemtajiem lēmumiem pieejama šeit.

Zinātniskā konference "Bankas mainīgajā pasaulē" notiks 29.septembrī

27.08.2020

Covid-19 ierobežojumu dēļ, Tiesību zinātņu pētniecības institūta (TZPI) un Banku augstskolas pavasarī organizētā konference "Bankas mainīgajā pasaulē" tika pārcelta uz rudeni, uz š.g. 29.septembri.

Konference tiek plānota divās daļās:

1.sekcija "Kredītiestāžu darbības un uzraudzības juridiskie aspekti" norisināsies 29.septembrī no plkst. 9.00 klātienē, Latvijas Universitātes Lielajā Aulā. Papildus būs iespēja konferenci vērot arī tiešsaistē.

2.sekcija: "Banku sektora attīstība un izaicinājumi" norisināsies 29.septembrī no plkst. 14.00 tiešsaistē, Banku augstskolas mājaslapā. 

(Lasīt vairāk)

LZAP priekšsēdētājs J.Rozenbergs tiekas ar Augstākās tiesas priekšsēdētāju A.Strupišu

26.08.2020

25.augustā Latvijas Zvērinātu advokātu padomes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs tikās ar Augstākās tiesas priekšsēdētāju Aigaru Strupišu. Tikšanās laikā apspriesti tiesu sistēmai aktuāli jautājumi – kasācijas sūdzību un spriedumu kvalitāte, advokātu un tiesnešu mācību sasaiste un citi tiesvedības kvalitātes jautājumi.

 

LZAP priekšsēdētājs J.Rozenbergs tiekas ar Ģenerālprokuroru J.Stukānu

14.08.2020

13.augustā Latvijas Zvērinātu advokātu padomes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs tikās ar Ģenerālprokuroru Juri Stukānu. Tikšanās laikā tika apspriestas advokatūras un prokuratūras sadarbības iespējas taisnīgu un efektīvu kriminālprocesu nodrošināšanai.

Tieslietu ministrija par pašaizliedzīgu darbu vairākiem advokātiem pasniedz pateicības rakstus

10.08.2020

2020. gada 10. augustā aprit trīs gadi kopš Tieslietu ministrija un Latvijas Zvērinātu advokātu padome kopā ar sešiem zvērinātiem advokātiem parakstīja sadarbības līgumu, saskaņā ar kuru advokāti uzņēmās nodrošināt pro bono (bez atlīdzības) juridisko palīdzību ārvalstīs dzīvojošo pieteikumu iesniedzējiem tiesvedībās bērnu nolaupīšanas un saskarsmes tiesību lietās atbilstoši Hāgas 1980. gada 25. oktobra Konvencijai. Sadarbības līgums tika parakstīts ar mērķi optimizēt un uzlabot juridiskās pārstāvības institūtu Latvijā, kā arī sniegtu ārvalstīs dzīvojošiem bērnu vecākiem kvalitatīvu juridisko palīdzību situācijās, kad bērns prettiesiski nonācis Latvijā. 

Atzīmējot ministrijas un advokatūras sekmīgās sadarbības trīs gadu jubileju, Tieslietu ministrija pasniedza pateicības rakstus par pašaizliedzīgo darbu zvērinātiem advokātiem Jeļenai Averinskai, Jānim Davidovičam, Baibai Didrihsonei, Antra Kalējai, Imantam Muižniekam un Mārim Vainovskim, kuri aktīvi iesaistījušies juridiskās palīdzības sniegšanā bez atlīdzības bērnu nolaupīšanas un saskarsmes lietās. 

Latvijas Zvērinātu advokātu padome sveic kolēģus un izsaka pateicību par laika un enerģijas ziedošanu šīm nozīmīgajām lietām.


 

Aizvadīts advokātu 24. tenisa čempionāts

09.07.2020

2020.gada 3.jūlijā  Mežaparka tenisa kortos notika advokātu 24. tenisa čempionāts! Dāmu un kungu konkurencē kopā startēja 20 dalībnieki. Kungu grupā Jānis Kulbergs ceļojošo kausu ieguva 2.reizi pēc kārtas, finālā pārspējot jauno talantu –  Anatoliju Orehovu.  Savukārt mazajā finālā –  cīņā par trešo vietu – Andis Endziņš bija pārāks par Ivaru Grunti. Labāko astotniekā, kvalificējoties kungu dubultspēlēm,  iekļuva arī Andis Jenavs, Valdis Ulmanis, Ilmārs Krūms un Jānis Kumsārs.  Dāmu konkurencē triumfēja Lelde Laviņa, otro vietu izcīnīja  Evita Kaužēna, bet bronzu ieguva Sigita Zepa – Tetere. Noteikti tiekamies nākamgad – jubilejas 25.čempionātā!

(Lasīt vairāk)
Pirmdiena, 26.10.2020

Nākamā Latvijas Zvērinātu advokātu padomes sēde 27.10.2020., dokumentu iesniegšanas termiņš - ne vēlāk kā līdz 22.10.2020.

Atvērt kalendāru

Atrast advokātu: