Noslēgušās Advokatūras dienas 2018. Trešdaļa sniegto konsultāciju - telefoniski.

27.03.2018

Šogad Advokatūras dienās vairāk kā 100 advokāti sniedza iedzīvotājiem bezmaksas konsultācijas. Latvijas Zvērinātu advokātu padomes apkopotā informācija liecina, ka aptuveni trešdaļa no sniegtajām konsultācijām notikušas telefoniski. Iedzīvotāji pēc juridiskās palīdzības visbiežāk vērsušies jautājumos, kas saistīti ar ģimenes un saistību tiesībām, uzturlīdzekļiem, mantojuma tiesībām, strīdiem ar dzīvojamu ēku apsaimniekotājiem un kopīpašuma pārvaldību, kā arī parādu piedziņas jautājumos.

Šī gada Advokatūras dienās īpaša uzmanība tika veltīta cietušo tiesībām, uzsverot, ka ikviens no mums kādā brīdī var nonākt situācijā, kurā atzīstams par cietušo, un ir svarīgi zināt savas tiesības, lai nekavējoties saņemtu nepieciešamo palīdzību. Iedzīvotāji izmantoja iespēju iegūt bezmaksas konsultācijas arī jomās, kurās būtiski apzināties cietušā tiesības, piemēram, par fizisko personu datu aizsardzību, nekustamo īpašumu strīdiem, cietušajiem kriminālprocesā, arī interesējoties par vienkāršotāka kriminālprocesa izvēli.

"Iedzīvotāji arī šogad ļoti aktīvi izmantoja iespēju vērsties pie advokāta pēc palīdzības gan klātienē, gan elektroniski. Telefoniskās konsultācijas ļauj iedzīvotājam ērti saprast vienkāršākos jautājumus un advokāts var sniegt informāciju par atbilstošāko institūciju, kur vērsties, pat bez tikšanās ar personu klātienē. Apkopojot informāciju pēc Advokatūras dienām, redzams, ka interesējošo jautājumu loku ietekmē tehnoloģiju attīstība. Kā piemērus var minēt pieaugošo iedzīvotāju interesi par savu datu aizsardzību, ierobežojumiem ar "kriptovalūtu" saistītām darbībām, elektroniskajiem dokumentiem," stāsta zvērināts advokāts Mārcis Krūmiņš.

Kopumā laikā no 12. līdz 16.martam advokāti no Rīgas, Daugavpils, Liepājas, Aizkraukles, Limbažiem, Smiltenes un citām Latvijas pilsētām sniedza vairāk kā 1200 konsultācijas - kā klātienē, tā telefoniski un elektroniski.

(Atpakaļ)
Ceturtdiena, 09.07.2020

Nākamā Latvijas Zvērinātu advokātu padomes sēde 25.08.2020., dokumentu iesniegšanas termiņš - ne vēlāk kā līdz 20.08.2020.

Atvērt kalendāru

Atrast advokātu: