Advokatūras dienās 2019 sniegtas vairāk kā tūkstotis bezmaksas konsultācijas

27.03.2019

Desmitajās Advokatūras dienās, kas šogad norisinājās no 11. līdz 15.martam, iedzīvotājiem bezmaksas konsultācijas sniedza vairāk kā 100 zvērināti advokāti un zvērinātu advokātu palīgi. Kopā pie advokātiem vērsušies vairāk kā tūkstotis iedzīvotāju, saņemot gan klātienes, gan telefona vai e-pasta konsultācijas. Iedzīvotāji visbiežāk lūguši sniegt konsultācijas jautājumos, kas saistīti ar ģimenes tiesībām, uzturlīdzekļiem un mantojuma tiesībām, aktuāla bijusi arī šī gada tēma – nekustamā īpašuma jautājumi.

2019.gada Advokatūras dienu tēma – nekustamais īpašums, tai skaitā, kopīpašums – tika izvēlēta, ņemot vērā iepriekšējo gadu interesi par šiem jautājumiem. Ir skaidrs, ka ir grūti apzināties visus iespējamos riskus, piemēram, iegādājoties jaunu mājokli vai zemi tā celšanai. Tomēr piesaistot profesionāļa palīdzību, kurš spēj izvērtēt situāciju no malas un sniegt rekomendācijas, iespējams veikt drošāku darījumu. Nekustamā īpašuma joma šobrīd ir aktuāla, ko pierāda arī iedzīvotāju interese konsultācijās gan par kopīpašuma jautājumiem, gan īres attiecībām un apsaimniekošanas jautājumiem.

“Iedzīvotāju interese ik gadu par iespēju saņemt bezmaksas konsultācijas ir ļoti liela. Kolēģi min, ka ir daļa cilvēku, kas uz konsultāciju jau nāk ļoti sagatavojušies, ar konkrētiem jautājumiem. Tomēr bijušas arī situācijas, kurās būtu bijis iespējams vairāk palīdzēt, ja advokāta palīdzība būtu meklēta ātrāk. Dažkārt cilvēkam šķiet, ka pats ir pietiekami zinošs attiecīgajos juridiskajos jautājumos, taču bez speciālista atbalsta sanāk pieņemt kļūdainus lēmumus, kas rada arī lielus finansiālus zaudējumus,“ stāsta Latvijas Zvērinātu advokātu padomes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs.

Laikā no 11. līdz 15.martam konsultācijas klātienē, telefoniski un elektroniski sniedza advokāti no Rīgas, Liepājas, Valmieras, Daugavpils, Jūrmalas un citām Latvijas pilsētām. Advokatūras dienas Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija 2010.gadā iedibināja ar mērķi popularizēt zvērināta advokāta profesijas misiju – darboties sabiedrības interesēs, sniedzot tai praktisku palīdzību pēc labākās sirdsapziņas likumiem.

Informācija medijiem pieejama ŠEIT.

(Atpakaļ)
Trešdiena, 30.09.2020

Nākamā Latvijas Zvērinātu advokātu padomes sēde 06.10.2020., dokumentu iesniegšanas termiņš - ne vēlāk kā līdz 01.10.2020.

Atvērt kalendāru

Atrast advokātu: