Aktualitātes

Jaunuzņemtie advokāti 01.12.2021. nodod zvērestu

02.12.2021

Augstākās tiesas priekšsēdētājam A.Strupišam nodevuši 12 jaunuzņemtie kolēģi.

Kolēģi, nododot zvērestu, ir apņēmušies būt uzticīgi Latvijai, godprātīgi un pēc pārliecības pildīt valsts likumus, izturēties ar cieņu pret tiesām un valsts varu, savā advokāta darbā nerakstīt un nerunāt neko tādu, kas varētu kaitēt valstij, sabiedrībai, ģimenei un tikumībai, godīgi pildīt zvērināta advokāta pienākumus, sargāt savu pilnvardevēju vai personu intereses, kuru lietas tiek vestas, apzinoties, ka par savu darbību advokātam jāatbild likuma priekšā.

Zvērestu nodeva Anda Staltmane, Artūrs Parfjonovs, Toms Krūmiņš, Ilona Kaļinovska, Aija Kreicberga, Paula Kreicšteina, Andris Nurenbergs, Liene Šķiņķe,  Laura Skrīvere-Zvejsalniece, Zanda Frišfelde, Laura Ozola un Andris Vilisons, saņemot vēlējumu no Augstākās tiesas priekšsēdētāja “Novēlu Jums veiksmīgu, radošu un panākumiem bagātu advokāta darbību! Un ja kādreiz gadās nonākt smaga lēmuma krustceļā, ceru, ka atgriešanās pie šā zvēresta, pie tā jēgas pārdomāšanas vienmēr palīdzēs Jums rast pareizo atbildi.”

Sveicam kolēģus, novēlot ar godu un cieņu pildīt tiesu sistēmai piederīgas personas pienākumus!

Latvijas Zvērinātu advokātu padome

Zvērinātu advokātu biroju transporta līdzekļu īpašnieku maiņa

04.11.2021

Godātie kolēģi!

Vēršam uzmanību,  ka atbilstoši Ceļu satiksmes likuma 10.panta 13.daļas 1.punkta prasībām visiem zvērinātu advokātu birojiem, uz kuru vārda Ceļu satiksmes drošības direkcijā ir reģistrēts transporta līdzeklis, ir pienākums 5 (piecu) dienu laikā veikt īpašnieka/turētāja izmaiņu reģistrāciju CSDD pēc biroja statusa maiņas.

Ar cieņu, 

Latvijas Zvērinātu advokātu padome

Par advokatura.lv tehniskās uzlabošanas darbiem

18.10.2021

Līdz ar digitālās vides, informāciju sistēmu attīstību un datu savietojamības nepieciešamību, radusies vajadzība pēc mūsdienu prasībām atbilstoša vortāla izveides. Latvijas Zvērinātu advokātu padome 2021.gadā strādā pie vortāla www.advokatura.lv (turpmāk – vortāls) tehniskās uzlabošanas darbiem.

Pašlaik strādājam pie vairākiem apjomīgiem uzlabojumiem vortālā, kā rezultātā var tikt traucēta tā darbība un sistēmā esošie dati uz kādu brīdi var atspoguļoties neprecīzi. 

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar Latvijas Zvērinātu advokātu padomi, rakstot uz padome@advokatura.lv

Atvainojamies par sagādātajām neērtībām.

Ar cieņu,

Latvijas Zvērinātu advokātu padome

Jurista Vārda speciālizlaidums Dzīvojamo telpu īre un saistītie jautājumi

26.10.2021

2021.gada 26.oktobrī iznācis ilgi gaidītais Jurista Vārds speciālizdevums "Dzīvojamo telpu īre un saistītie jautājumi", trešais pēc kārtas, kas atzīstams par lielāko īres tiesībām veltīto publikāciju publiskajā telpā.

Izdevumā ietverti ļoti dažādi īres tiesību aspekti - jaunā Īres likuma normu apskati un analīze, civilprocesuālie jautājumi, nodokļu piemērošana īres jomā.

Izdevuma tapšanā piedalījās vairāki Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģijas pārstāvji - zvērināts advokāts un Latvijas Universitātes mācībspēks, vadošais eksperts dzīvokļu tiesībās Jānis Lapsa, kurš šim izdevumam uzrakstījis divus rakstus; kā arī zvērināti advokāti - Dita Buša, Evija Kolberga, Rolands Neilands, Inita Jurka, Daina Ose, Ivars Pommers, Vadims Mantrovs, Edgars Pastars; zvērinātu advokātu palīgi Gabriela Šantare, Kristaps Mikoss.

Lasiet īsumā izdevuma rakstus ŠEIT un ŠEIT

Aicinām kolēģus izlasīt šo Jurista Vārda izdevumu.

Līdz 2021.gada 15.novembrim Latvijas Zvērinātu advokātu padome strādā attālināti

20.10.2021

Saistībā ar ārkārtējo situāciju valstī un pastiprinātiem ierobežojumiem saistībā ar Covid-19 izplatību, Latvijas Zvērinātu advokātu padome līdz 2021.gada 15.novembrim, ieskaitot, strādā attālinātā režīmā un klātienē apmeklētājus nepieņem. Padomes kanceleja nodrošina dokumentu apriti elektroniski un ar pasta starpniecību. Dokumentus var iesniegt elektroniski uz e-pasta adresi: padome@advokatura.lv vai nosūtot pa pastu, adrese: Elizabetes iela 63-1, Rīga, LV-1050.
Dokumentus var arī atstāt padomes pastkastītē Elizabetes ielā 63. 

Par personas izsludināšanu atsauksmju sniegšanai

14.10.2021

Latvijas Zvērinātu advokātu padome izsludina atsauksmju sniegšanai:

Aleksandrs Potaičuks (dz.1989), tiesību zinātņu doktors. 

Atsauksmes lūdzam iesūtīt līdz 2021.gada 14.novembrim. 

Par zvērinātu advokātu biroju reģistrāciju

25.08.2021

Godātie kolēģi,

Atgādinām, ka šā gada 16.martā stājās spēkā grozījumi Latvijas Republikas advokatūras likumā, ar kuriem, cita starpā, likuma 116.pants izteikts jaunā redakcijā, kur šobrīd panta trešajā daļā ir paredzēts, ka Zvērinātu advokātu biroju veido kā personālsabiedrību vai sabiedrību ar ierobežotu atbildību un Komerclikumā noteiktajā kārtībā reģistrē komercreģistrā.


Vienlaikus Latvijas Republikas Advokatūras likuma pārejas noteikumi ir papildināti ar 13.punktu, kas nosaka, ka zvērinātu advokātu birojs sešu mēnešu laikā pēc tam, kad stājas spēkā grozījumi šā likuma 116. pantā, kas paredz, ka zvērinātu advokātu birojus veido kā personālsabiedrības vai sabiedrības ar ierobežotu atbildību un reģistrē komercreģistrā, iesniedz pieteikumu komercreģistram, ievērojot šā likuma prasības. (..) Ja zvērinātu advokātu birojs šajā termiņā nav vērsies Latvijas Zvērinātu advokātu padomē piekrišanas saņemšanai zvērinātu advokātu biroja reģistrēšanai komercreģistrā, Latvijas Zvērinātu advokātu padome pieņem lēmumu par tā tiesībspējas zaudēšanu un triju darba dienu laikā šo lēmumu nosūta Valsts ieņēmumu dienestam. Valsts ieņēmumu dienests, pamatojoties uz Latvijas Zvērinātu advokātu padomes lēmumu, izslēdz zvērinātu advokātu biroju no Valsts ieņēmumu dienesta nodokļu maksātāju reģistra.

Līdz ar to padome vērš Jūsu uzmanību uz to, ka ja līdz šā gada 16.septembrim padomē nebūs saņemts pieteikums par piekrišanas sniegšanu jauna advokātu biroja dibināšanai, pēc 16.septembra padome lems par visu pirms šā gada 16.marta reģistrēto advokātu biroju tiesībspējas zaudēšanu, izslēgšanu no padomes vestā advokātu biroju reģistra un iesniegs attiecīgu paziņojumu Valsts ieņēmumu dienestā šo biroju izslēgšanai no nodokļu maksātāju reģistra.

Līdz ar to aicinām visus zvērinātu advokātu birojus, kuri vēl nav veikuši jauna advokātu biroja dibināšanu, to izdarīt līdz 16.septembrim.


Cieņā

Latvijas Zvērinātu advokātu padome

2021.gada 24.augustā aizvadīts advokātu 25.jubilejas tenisa čempionāts!

25.08.2021

Godājamie kolēģi,

Sagaidot labvēlīgus apstākļus un mazliet vēsāku laiku , otrdien, 24.augustā  Viesturdārza tenisa kortos notika advokātu 25. - jubilejas tenisa čempionāts! Dāmu un kungu konkurencē kopā startēja 13 dalībnieki. Laika apstākļi  bija lieliski, arī korti bija sagatavoti visaugstākajā kvalitātē un spraigās cīņas risinājās līdz tumsai un vēlam vakaram. Kungu grupā Andis Endziņš ceļojošo kausu ieguva 1.reizi, finālā pārspējot pieredzējušo Andi Jenavu.  Savukārt mazajā finālā - cīņā par trešo vietu Jānis Kulbergs  bija pārāks par turnīra patronu Ivaru Grunti. Labāko astotniekā, kvalificējoties kungu dubultspēlēm,  iekļuva arī  Valdis Ulmanis, Dzintars Zonenbergs, Armands Zeps un Mārcis Krūmiņš.  

Dāmu konkurencē triumfēja Ieva Azanda, kura divu setu cīņā pārspēja Inesi Lazdovsku.

Savukārt kungu dubultspēlēs otro čempiona titulu pārī ar Mārci Krūmiņu izcīnīja Andis Endziņš. Finālā čempioni pārspēja Armandu Zepu un Andi Jenavu. Trešie Ivars Grunte un Valdis Ulmanis.

Kā vienmēr - turnīrs aizritēja sportiskā un draudzīgā atmosfērā, un tā dalībnieki pateicas organizatoriem un sponsoriem – zvērinātu advokātu birojam TGS Baltic, Jānim Kumsāram un Andim Jenavam. Noteikti tiekamies arī nākamgad – jau 26.čempionātā! 

 

Zvērināta advokāta palīga uzņemšanas eksāmena kārtība

22.07.2021

Aktuālā Zvērināta advokāta palīga uzņemšanas eksāmena un uzņemšanas noteikumu redakcija pieejama ŠEIT

Par izmaiņām maksājumos Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģijas uzturēšanai

13.07.2021

Aicinām iepazīties ar izmaiņām 2018.gada 30.janvāra Latvijas Zvērinātu advokātu padomes lēmumā nr. 15 (protokols nr.2) “Par maksājumiem Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģijas uzturēšanai”. Lēmums pieejams ŠEIT.

Svētdiena, 05.12.2021

Nākamā Latvijas Zvērinātu advokātu padomes sēde 14.12.2021., dokumentu iesniegšanas termiņš - ne vēlāk kā līdz 09.12.2021.

Atvērt kalendāru

Atrast advokātu: